NE DEDİLER?

Ben Galip Günhan, 38 yaşındayım, evli ve 2 çocuk babası bir eczacıyım. Önceleri şeytan icadı olarak gördüğüm motosiklet ile tanışmam 2013 yılında oldu. Ehliyetsiz kullanabilirim diye düşündüğüm cross motorlarını araştırırken sonradan büyük bir şans olduğuna inandığım bir tesadüf eseri H. İbrahim Ada hocamızla tanıştım. Kendisinin ileri sürüş eğitmeni olduğunu öğrendim. Anlattıklarından ve tecrübelerinden faydalanabileceğimi anlayınca önerisi doğrultusunda önce motosiklet ehliyetimi daha sonra da ilk motosikletim olan Yamaha ybr 125’imi satın aldım.

Teori, kapalı alan ve yol eğitimini kapsayan eğitimlerini İbrahim Hocamdan onun uygun gördüğü sürelerde alarak sürüşümü geliştirdim. Sırasıyla Suziki inazuma, Honda transalp 650, Kawasaki versy 650 ve son olarak da Kawasaki gtr1400 sahibi oldum. Tabi ki her motorumu yaklaşık 10000 km kullandıktan sonra değiştirdim. İleri sürüş testini Versy 650 ile gold seviyesinde tamamladım. Motosikletten korkan biri iken İbrahim hocam sayesinde motosiklet düşünmeden gün geçiremeyen bir insana dönüştüm. Anlatılamayan ve mutlaka yaşanması gereken bir keyif motosikletle yol yapmak. Yaşanan olumsuzlukları da güvenli şekilde bertaraf etmek. Sad Akademi ailesi mensubu olarak dostlarımla nice kilometreler tüketmeyi ümit eder, bu keyfi yaşamamda emeği büyük olan H. İbrahim Ada hocama teşekkürlerimi sunarım.

Merhaba ben Ahmet Keresteci, 48 yaşımdayım evli ve iki çocuk babasıyım. Aile şirketimiz olan Sağlamel Tarım Makinelerinde yöneticiyim. Motosikleti bıraktıktan yıllar sonra 43 yaşımda  Honda Varadero satın aldım.  Yıllar sonra motosiklet hayalime kavuşmuştum ama hep bir şeylerin eksik olduğunu hissediyordum. Bu hissiyatımın ne olduğunu ise SAD Akademi Baş eğitmeni H. İbrahim Ada ile tanışıp ilk eğitimimi aldıktan sonra anladım. Çocukluğumdan beri motosiklet üzerinde olmama ragmen aldığım ilk hakimiyet eğitiminden sonra motosikletimin kontrolünün o kadar da zor olmadığını, yıllarca motosiklete rastgele bindiğimi anladım. Aldığım eğitimlerden sonra motosiklet sürüş becerilerim inanılmaz ölçüde değişti. Şimdi SAD Akademi ekibimizle birlikte onbinlerce km yol yapıyoruz.  Motosiklete binen veya binecek herkese mutlaka eğitim almasını tavsiye ediyorum. Trafik bilinci birbirimize saygı gösterdiğimiz ve eğitim aldığımız sürece gelişir. Bizler için motosiklerimiz bir amaç değil araçtır. Herkese güvenli ve keyifli sürüşler dilerim.