Eğitimin Amacı Nedir?

  • admin 

Bireyler, toplumsal yaşam biçimini ve mensubu oldukları sosyal ve kültürel değerlerini, yine o topluma uygun bir şekilde hazırlanan eğitim ile öğrenebilirler.

Biz Safety Advanced Driving (S.A.D.) Academy olarak dünyada Güvenli ve İleri Sürüşün bilimsel ve tecrübeyle kanıtlanmış tekniklerini Türkiye trafik yol ve hava şartlarına uyarlanmış haliyle 34 yıllık tecrübe ve bilgi birikimimizle sizlere sunuyoruz.

Eğitimin temel ve en önemli olarak kabul edilen görevi ise kültürel değerleri, toplumsal devamlılığı, bütünlüğü sağlayarak bilimsel teknolojik gelişmelere bağlı kalıp kültürün gelişimini sağlayacak yeni sürücüler yetiştirmektir. Aynı zamanda eğitim amaç olarak, bireyin kendisinde var olan yetenekleri üst düzeye çıkarmanın yanı sıra, bireylere yeni yetenekler kazandırarak çağa uygun olmalarını sağlamaya çalışır. Aynı zamanda eğitimin, milletin toplumsal karakterine, yetişen neslin gelişim düzeylerine, ilgi ve ihtiyaçlarına göre şekillenmesi de toplumsal devamlılığın sürdürülebilmesi için zorunlu bir ihtiyaçtır.

Aksi takdirde ben eski motorcuyum, ben 20 yıldır motor sürüyorum, ben 2 eğitim aldım, ben… ben… ben … diye devam eden  videolar, sosyal medya fenomenlerinden, renkli fotokopiyle olunan eğitmenlerden (eminim zorlu bi süreçle olmuşturJ ) dinlersiniz ama bu bilgiler sürüşünüze yansımaz. Siz EĞİTİMİNİZİ yetkin ve yeterli  kurumlardan; S.A.D Academy gibi kendini verdiği eğitimlerle kanıtlamış kurumlardan alın ki sürüş zevkiniz bir trajediye, eziyete ve en önemlisi kişisel egoların tatmin aracına dönüşmesin.

Eğitim toplumsal işlevi yani amacı, bireylere kültürün zaten var olan birikimlerini aktarmak, toplumun sürekliliğini ve gelişimini sağlayacak bireyler yetiştirmek, toplumsallaşmayı sağlamak, toplumun kültürünü geliştirecek yenilikçi bireyler yetiştirmek ve bu bireylerin toplumsal değişime uyum sağlamasıdır.

YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜNÜN HAYATTA KALMASI İÇİN yetkin ve yeterli eğitim alın.

Doğru eğitim alan motosiklet sürücüsü kendisine ve trafiğe Güvenlik sağlar, her sürüşün den zevk alır diğer kullanıcılara da zevk verir. Eğer çok km sürüş yapmakla iyi bir sürücü olunsaydı taksi şöferleri F1 pilotu olurdu. EĞİTİMLİ SÜRÜCÜ KENDİNE SÜRECEĞİNİ BİLİR. Önce kendisi için sürer.

Eğitimin Ekonomik İşlevi

Eğitimin ekonomik yönden işlevi esasında en önemli işlevlerinden biridir; SÜRÜCÜYÜ ekonomik kayıplardan korur.

Doğru Eğitim: yakıt tasarrufu, kaza masrafları, sigorta indirimleri, servis giderlerini azaltır. Asla unutmayın hiçbir şey canınızdan daha önemli değil Eğitim insan gücünü yetiştirmek ve bilinçli tüketici yetiştirmektir.

 

Eğitimin Bireyi Geliştirme İşlevi

Bireyin kendini, kendi ilgi ve gereksinimlerine CEVAP VEREBİLECEK kendi potansiyelinin farkına varmasını sağlayarak onu kullanmasını sağlamak yani bireyin kendini gerçekleştirmesini sağlamaktır eğitimin amacı.

Her sürüşte RİSKLERİ MİNİMİZE EDİP; STRES OLMADAN DOĞRU BECERİYLE SÜRÜŞ YAPMASIDIR.

Risk almayın; önce eğitim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.